הרשם התחבר

ציוד להגנה עצמית חוקי

ציוד להגנה עצמית חוקי

בעולם מושלם אף אדם לא ינהג באלימות כלפי אדם אחר או שהמושג אלימות לא יהיה כלל חלק מן המילון האנושי כלפי אף יצור חי. אבל, המציאות האמיתית מראה לנו כי עולמנו אינו מושלם ואחוזי האלימות עולים מיום ליום. אין הכוונה כי אנו חיים באנרכיה מוחלטת אבל מחקרים חדשים מראים כי בעקבות המגיפה העולמית ישנה גם עליה חדה באחוזי הפשע בגלל מגוון של סיבות.

כדי להחזיר ולקבל תחושה מחוזקת של ביטחון אישי אנשים רבים פונים לדרכים שונות על מנת למגן את עצמם; חוגי הגנה עצמית, קורסים בקרב מגע, נשיאת ציוד להגנה עצמית מגוון, אימוץ כלבים ועוד. אמצעי הזהירות להגנה עצמית רבים ומגוונים וכדאי לדעת היטב כיצד להתמגן אבל באופן חוקי לגמרי.

ציוד להגנה עצמית

אמצעי הגנה עצמית חוקיים

ישנם מגוון רחב של אמצעי הגנה עצמית כאשר חלקם חוקיים לגמרי ואחרים אסורים לשימוש כמו סכין או אף אקדח. בעוד מדינות שונות בעולם מתירות נשיאה של נשק חם, במדינת ישראל חל איסור מוחלט לשאת נשק מסוג זה ללא היתר מיוחד או רישיון. אז מה כן אפשר לשאת על מנת למגן את עצמנו?

תרסיס פלפל

תרסיס פלפל הוא ללא ספק האמצעי להגנה עצמית הכי נפוץ וקל לשימוש. גז פלפל מגיע במיכלים קטנים ונוחים לנשיאה בגדלים שונים ותפעולו פשוט על ידי לחיצה אחת. התרסיס שלו אינו קטלני, אלא נועד לנטרל את התוקף באופן מאוד מיידי. החומר שנמצא בתוך המיכל מכיל כמות מרוכזת של מיצוי פלפל חריף הגורם לגירוי נשימתי בפה ובאף וגירוי כואב במיוחד באזור העיניים ועל ידי כך גורם לתוקף לחדול בו ברגע. בעת שחרור החומר ופגיעה בתוקף יש להתרחק מן המקום ולהימלט תוך קריאה לכוחות הביטחון.

שוקר חשמלי

ישנם סיכויים רבים כי הייתם בנוכחות או ראיתם בעבר שוקר חשמלי, בין אם בסרטים או תוכניות טלוויזיה שונות. שוקר חשמלי הינו אמצעי הגנה עצמית חוקי לגמרי וניתן לרכוש אותו ללא חשש. ישנם כאלו אשר יגדירו אותו ככלי נשק, אך הוא משמש להרתעה ולא רק לניטרול. הפעלתו נוחה ופשוטה ללא כל הסתבכות מיותרת וניתן להפחיד את התוקף גם ללא שימוש בו אלא רק על ידי הרעש החשמלי של ההספק שלו.

אחת השאלות הכי שכיחות לגבי השימוש בשוקר חשמלי היא – האם אמצעי זה יכול להרוג על ידי מכות החשמל החזקות שלו? התשובה לכך היא לא. הזרם החשמלי המועבר על ידי אביזר זה מונעות על מנת לנטרל בצורה מאוד מיידית על ידי שיתוק המערכת השרירים בגוף. שיתוק זה מביא לחוסר יכולת לזוז במקום במשך זמן קצוב המאפשר למותקף להימלט ולקרוא למשטרה. הנזק הנגרם לתוקף הוא רגעי לגמרי ואינו בעל השלכות הרות אסון. זוהי גם הסיבה העיקרית לחוקיותו של השוקר החשמלי.

עט טקטי

אביזר די חדש שנכנס לשוק ציוד ההגנה העצמית הינו העט הטקטי. מדובר בעט רגיל לגמרי שבעזרתו ניתן לכתוב באופן שגרתי אבל מה שהופך אותו לשונה היא המעטפת שלו העשויה אלומיניום חזק במיוחד או טיטניום (תלוי בדגם) והראש המחודד. את העט ניתן לשאת לכל מקום ולשלוף אותו בקלות רבה. הוא יכול גם לשמש, בזמנים אלו במיוחד, ככלי ללחיצה על כפתורים ולמנוע מגע יד אדם

הגנה עצמית

גז מדמיע

אמצעי נוסף חוקי להגנה עצמית הינו גז מדמיע. רבים משווים אותו לשימוש בתרסיס פלפל אבל השונות בין שני המוצרים ניכרת. החומרים בנמצאים בתוך הגז המדמיע פותחו בצורה מלאכותית בלבד והרכבו מכיל חומרים כימיים אשר גורמים למספר תופעות שגורמות לגירוי מוגבר מאוד באזור העיניים, האף וחלל הפה. הגז המדמיע פוגע המערכת העצבים והאדם שעליו רוסס הגז יכול להיות בערפול חושים כמו אחרי צריכת סמים או כמויות של אלכוהול.

אולר

נשיאת סכין במקומות ציבוריים שלא במסגרת העבודה הינה עבירה על החוק ואדם העובר על חוק זה יכול לצפות לעונש מירבי של עד 5 שנות מאסר על החזקת סכין. אבל, לחוק העונשין על החזקת סכין ישנה גם הסתייגות לגבי שימוש באולר. האולר מתפרש כסכין קפיצית שגודל הלהב שלה אינו עולה על 10 ס”מ ולכן הוא מותר לשימוש גם ככלי להגנה עצמית. אבל, וכאן ישנו אבל גדול, עדיין חלות על השימוש או החזקת אולרים סייגים שונים בחוק שאינם מתירים את הנשיאה שלו כמו בבתי קפה ומסעדות, בתי ספר, גנים, מקומות תרבות שונים, אצטדיונים, מועדונים ועוד. כאן, כמו בשימוש עם סכין צפוי המחזיק לעונש של עד 5 שנות מאסר.

לקוחות מספרים עלינו

יש המון מוצרים באתר וניראה שהוא מתעדכן בעוד מוצרים כל פעם שאני נכנס והמחירים ללא תחרות!
shahar ben zion
shahar ben zion
20/12/2022
מחירים הוגנים ביותר והגיע די מהר. ממליצה!
sharon agronov
sharon agronov
04/12/2022
שירות אדיב ומהיר
מיטל יעקובי
מיטל יעקובי
19/10/2022
שירות ומענה מהיר מוצרים איכותיים
Eden Azulay
Eden Azulay
13/10/2022
spy logo
Call Now Button