הרשם התחבר

מצלמה נסתרת

מאז המצאת המצלמה בראשית המאה התשע-עשרה, המכשיר הזה התפתח והשתכלל באופן יוצא מן הכלל. עליית הייצור המסחרי של מצלמות צבעוניות החל מהמאה העשרים הוביל לביסוסה של תעשיית צילום מודרנית, מתקדמת ופורצת דרך, שאינה מפסיקה לחדש ולהפתיע בתחומי איכות התמונה, תנאי הצילום, יכולת האחסון והפיצ’רים המיוחדים. ענף המצלמות הנסתרות הוא קטגוריה ייחודית של מכשירי צילום בשל הדרישות המיוחדות האופייניות לו. כיום ניתן לרכוש מצלמה נסתרת ברמת פרסונליזציה גבוהה יותר ובמחירים מעולים ולקבל בתמורה ביצועים מצוינים שיסייעו בהשגת המטרה לשמה הוצבה המצלמה.

איך הופכים מצלמה לנסתרת?

טכנולוגיית הצילום הבסיסית, הכוללת מקור הזנה חשמלית, עדשה ומשטח רגיש לאור, ניתנת להסתרה באמצעות אחת משלוש דרכים פופולריות:

הדרך הראשונה היא הקטנה משמעותית של ממדי המצלמה, כך שיהיה קשה להבחין בה בעיניים בלתי מזוינות. למעשה, המצלמה הקטנה ביותר שהתעשייה יודעת להפיק כיום היא דגם אוסטרלי שגודלו קטן מזה של ראש סיכה. גם מצלמות זעירות המשובצות בראשי מברגים הן מוצר שקיים בשטח. השיטה הזו דורשת מהיצרנים לדחוס חיבורים ורכיבים אלקטרוניים ואופטיים לתא שטח קטנטן, אך התוצאה משביעת רצון ויעילה.

מצלמות נסתרות לבית

הדרך השנייה היא צביעת גוף המצלמה בפלטת צבעים שמאפשרת היטמעות בסביבה, בדומה למנגנון ההסוואה של הזיקית. זוהי פרקטיקה שימושית ביותר כאשר מעוניינים להכמין מצלמה בשטח פתוח, בחיק הטבע, בחצר האחורית או בגינה הביתית, כך שמצלמה המיועדת להצבה בין עלים של עץ נוי תהיה בגווני ירוק ובדפוסים גיאומטריים התואמים את סוג העץ והעלים, מצלמה המתוכננת לשיבוץ בין בולדרים סלעיים תיצבע בגוון אפרפר ומצלמה המשמשת לסביבה מדברית תהיה בגוון חום-צהבהב או אדמדם, בהתאם לסוג הקרקע.

הדרך השלישית היא התקנת מצלמה סטנדרטית בתוך פריט שימושי שמשתלב ברקע מבלי לעורר חשד. הטכניקה הזו יעילה ביותר בסביבה הביתית, שפעמים רבות היא זו שנרצה לאבטח באמצעות מצלמה נסתרת. קטלוג המוצרים העושים שימוש בשיטה הזו מכיל עשרות פריטים יצירתיים שבהחלט עשויים להפתיע אתכם. מוצרים אלו יאפשרו לכם להטמין מצלמות במיקומי מפתח במגוון סביבות שנבחרו על ידכם מראש, כמו עטים נובעים או מסגרות תמונה ברחבי המשרד, שעון מעורר או גלאי עשן בחדר השינה, עציצים בסלון, דובונים פרוותיים בחדר הילדים ועוד.

בחירת מיקום וזווית הצילום

על מנת לבצע אופטימיזציה של תצלום הסטילס או קובץ הווידאו המתקבל מהצבת המצלמה, יש להקדיש מחשבה רצינית לשאלת הפוזיציה שלה. מאחר וטווח הצילום של המצלמה הקטנה מוגבל – וכדי להימנע משיבוץ מספר רב של מצלמות שעלול להגדיל את סיכויי הגילוי של אחת מהן – יש לנסות ולסמן בצורה מדויקת ונקודתית את מוקד ההתרחשויות אותו מעוניינים לתעד. אם מדובר במצלמה נסתרת שנועדה לפקוח עין על המטפלת עבור הורים לפעוטות, מסתבר שהתועלת המקסימלית תופק מהעמדת המצלמה מול הלול או העריסה. אם אתם מעוניינים בחשיפת זהותו של שכן שמשתמש ללא רשות בפח האשפה שלכם, תרצו למקם את המצלמה הנסתרת ממש מול הפח, כך שאין טעם להשקיף מרחוק על החצר כולה.

לאחר סימון מוקד ההתרחשויות, יש לבחור מיקום שיאפשר למצלמה קו ראייה ישיר וללא הפרעות, תוך העדפה של מיקומה בגובה ובמרחק כאלו שיאפשרו לה לזהות באופן מלא את הנעשה או את זהותו של המצולם. כעת יש לבחור במוצר שיוכל להשתלב בטבעיות במיקום זה מבלי שיזיזו אותו ומבלי שימשוך תשומת לב יוצאת דופן. חשוב להימנע מהעמדת מצלמות בסמוך לחלונות הפונים החוצה או למקורות אור, מאחר וההשתקפות של קרני האור עשויה לחשוף את עדשת המצלמה ולהביא לגילויו של מכשור הצילום.

במידה ומעוניינים בזווית צילום דינמית שתאפשר מעקב אחרי התנועות המתבצעות בחלל ולא תפספס אף רגע שעלול להתרחש מחוץ לפריים, ניתן לבחור במצלמה עם מנגנון מכני של תזוזה אופקית או אנכית. אם תרצו לנטר סביבה חיצונית שאתם נעים בה ממקום למקום, תוכלו להשתמש במצלמה זעירה המותקנת בתוך פריט ביגוד או אקססוריז, כמו שעוני יד, כובעים, סיכות ואף כפתורים. על מנת לעקוב אחרי המתרחש בכביש או בתוככי המכונית, אפשר לרכוש מצלמה ייעודית להסתרה ברכב, שתהיה מוסווית בתור מצית חשמלי או בתור מטען לטלפון הנייד.

מצלמות נסתרות למשרד

כיצד מוודאים שהמצלמה לא תיחשף?

מלבד הגודל הקומפקטי, צבעי ההסוואה או ההטמנה בתוך פריטים שימושיים, כדאי לקחת בחשבון אמצעים דיגיטליים לחשיפת מצלמות נסתרות אלחוטיות. מצלמה המעבירה קבצי צילום למכשירים אחרים באמצעות רשת Wi-Fi או חיבור Bluetooth, עלולה להתגלות בפשטות על ידי חיפוש רשתות זרות או חיבורים זרים באמצעות כל טלפון סלולרי ובמקרים אחרים בעזרת גלאי תדרים ייעודי. גם מצלמה העושה שימוש בגלי אינפרה-אדום עשויה להיחשף באמצעות מכשירים הכוללים חיישני קרינה מתאימים.

במידה ומותקן בגוף המצלמה כרטיס זיכרון ממשי, החומר המצולם יוכל להישמר ישירות על גביה, מבלי להזדקק לרשתות או חיבורים העלולים לסכן את חשאיות המצלמה. בהתאם לדגם ולמחיר, כרטיס הזיכרון עשוי להכיל כמות חומר משמעותית ביותר. על מנת לרוקן את שטח האחסון לצורך קליטת חומרים נוספים, ניתן להמתין לשעת כושר כדי להוציא את הכרטיס ולהוריד ממנו את הקבצים למכשיר אחר או לענן דיגיטלי או להשתמש בפונקציית צילום בלולאה, המוחקת קבצים ישנים לטובת צבירת חומר חדש. לחילופין, המצלמה יכולה להיות מחוברת ישירות לעמדת מחשב על ידי כבל, כך שהקבצים יועברו אליו באופן מיידי. במקרה כזה, חשוב להסתיר את הכבלים בעזרת מסילות ייעודיות או הטמעה של המצלמה בתוך מוצרי חשמל חוטיים.

חשוב לזכור כי הצבת מצלמה נסתרת לבית או למשרד אינה מותרת בכל מקום ובכל סיטואציה ואף עשיית שימוש בתכנים שצולמו באופן כשר הינה נושא המצריך חוות דעת משפטית על ידי גורם מוסמך. יש להקפיד על עמידה בדרישות החוק בהתאם למדינה הרלוונטית כדי להימנע מלקיחת סיכון של תביעות אזרחיות או פליליות.

צילום לילי

פעמים רבות נרצה לצלם התרחשויות המתחוללות דווקא בשעות דמדומים, בתנאי תאורה לקויה ואף בעלטה מוחלטת. בין אם מדובר באבטחת הבית מפני גנבים ופורצים, בהשגחה על החצר מפני בעלי חיים מזיקים או בחשיפת זהותם של ונדליסטים גורמי נזק, היכולת להשיג תיעוד וידאו בצורה חשאית היא תכונה משמעותית לרבות מהמצלמות הנסתרות והיא מרכיב חיוני בהשגת לילות שקטים ושלווים. מצלמה נסתרת לראיית לילה מכונה לעתים אמר”ל (אמצעי ראיית לילה) והמכניזם הטכנולוגי שלה עשוי לעשות זאת באחת משלוש דרכים:

  • הגברת אור, שהיא מנגנון הקולט שביבי אור מהכוכבים או מהסביבה הכללית ומעביר אותם דרך מערך דמוי כוורת על מנת לשכפל אותם ולייצר בסופו של דבר תמונה עם תאורה מוגברת.
  • תאורה אינפרה-אדומה, שהיא שיטה להקרנת גלים אלקטרומגנטיים שאינם ניתנים לזיהוי על ידי עין אנושית וקליטתה בחזרה באמצעות חיישנים מתאימים לצורך תרגומה לאור רגיל.
  • דימוי תרמי, שהוא מנגנון המבדיל בין דקויות של דרגות חום הנפלטות מעצמים בסביבה ומתרגם זאת לאותות אלקטרוניים שמספקים תמונה ויזואלית.

מצלמה נסתרת לראיית לילה

אין תגיות

מאמרים דומים

אוזניות נסתרות
בדיקת האזנה לטלפון
מכשירי ציתות לרכב
תיעוד לגירושים
גילוי האזנות סתר
האזנת סתר

כתבו תגובה

לקוחות מספרים עלינו

יש המון מוצרים באתר וניראה שהוא מתעדכן בעוד מוצרים כל פעם שאני נכנס והמחירים ללא תחרות!
shahar ben zion
shahar ben zion
20/12/2022
מחירים הוגנים ביותר והגיע די מהר. ממליצה!
sharon agronov
sharon agronov
04/12/2022
שירות אדיב ומהיר
מיטל יעקובי
מיטל יעקובי
19/10/2022
שירות ומענה מהיר מוצרים איכותיים
Eden Azulay
Eden Azulay
13/10/2022
spy logo
Call Now Button