הרשם התחבר

תיעוד לגירושין – מצלמות נסתרות ומכשירי הקלטה

הליכי גירושין הם פרוצדורות מורכבות ורצופות אתגרים עבור שני הצדדים. לעתים קרובות מעורבים בהם ויכוחים משפטיים הנוגעים לחלוקת רכוש, לתשלומי מזונות ולמשמורת על ילדים משותפים. רתימת טכנולוגיות מתקדמות כמו מצלמות נסתרות ומכשירי הקלטה חשאיים לסיוע בתהליך סבוך שכזה, עשויה להוביל לתוצאות יותר משביעות רצון עבור הצד המתעד.

התועלת שבתיעוד הליכי גירושין

ברמה הבסיסית ביותר, מאחר והליכי גירושין עשויים להיות תהליכים ממושכים המתפרסים על פני חודשים ואף שנים, הצדדים עלולים לשכוח שיחות שהתקיימו זה מכבר, כך שהתיעוד יאפשר לשמר אותן ולרענן את הזיכרון במידת הצורך. מעבר לכך, פירוק מערכות יחסים מערב אמוציות עזות ומתחים מרובים שיכולים לגרום לחוסר תשומת לב או לשכחת פרטים חשובים, כך שצילום והקלטה ימנעו השמטות של מילים או הערות משמעותיות. לעתים הצדדים השונים מציגים גרסאות מנוגדות לדברים שנאמרו או התרחשו והתיעוד מציע הצגה של האמת האובייקטיבית.

מכשירי הקלטה נסתרים

באולם בית המשפט, שיחות שתועדו יוכלו לשמש כראייה בהליכים משפטיים ותיעודן עשוי להתגבר על ניסיונות להעלמת ראיות. באפשרותן לשמש ככלי משמעותי במקרה של חילוקי דעות בין בני הזוג ולהוות קלף חשוב במשא ומתן עם עורכי הדין המייצגים אותם. לעתים ההקלטות יסייעו בליקוט נתונים פיננסיים שנחשפו על ידי הצד השני, כדוגמת הכנסות שוטפות, חשבונות בנק, כספים מושקעים, חסכונות פנסיוניים, נכסים שהוסתרו ועוד.

יתרה מזאת, תיעוד מוקפד יכול לספק ראיות לבגידה או להתנהגות פוגענית, המהוות עילות לגירושין. הוא עשוי לאפשר לצד מותקף להגן על עצמו מפני האשמות שווא ובמידה וצד אחד מרגיש מאוים על ידי הצד השני, יאפשר צילום והקלטה של ניסיונות לפגיעה פיזית או מילולית ואף איומים מפורשים.

עמידה במסגרת החוק

הקלטה חשאית או צילום נסתר של בני זוג במסגרת גירושין הם נושאים רגישים מבחינה לגאלית. מעורבים בהם שיקולים אתיים מורכבים לצד היבטים משפטיים כמו פגיעה בזכות לפרטיות, מקוריות ורלוונטיות. לפעמים צילום או הקלטה סלקטיביים עלולים דווקא לעוות את האמת ולייצר מצג שווא. חשוב להתייעץ עם עורך דין מוסמך כדי לוודא שמאמצי התיעוד עומדים בכללי המדינה הרלוונטית, אחרת קבצי הווידאו והאודיו יהיו חסרי תועלת ולא יהיה ניתן לעשות בהם כל שימוש, מלבד האפשרות של חשיפת המתעד לתביעה אזרחית ואף להליכים פליליים.

מזווית טכנית, על מנת שיתאפשר להציג את החומרים המתועדים בבית המשפט, חשוב לשמור אותם בצורה מסודרת ובכלי שיש בו שטח אחסון מספיק. דוגמאות לכך הן כרטיס זיכרון בגוף המצלמה או מכשיר הקלטה נייד, מאגר דיגיטלי, כונן קשיח של מחשב נייח או נייד ועוד. כדאי לשכפל את החומרים ולשמור אותם במספר מקומות כדי למנוע אובדן של תכנים אקוטיים.

מצלמות נסתרות

איך משיגים את התיעוד המבוקש?

חשוב לבחור במכשירי תיעוד המתאימים לביצוע המשימה. בהליכי גירושין ייתכן ודווקא מצלמות גוף נסתרות ומכשירי הקלטה ניידים יהיו יעילים ביותר מאחר והם מתניידים לכל מקום, אך לעתים יהיה כדאי להציב במקום זאת או בנוסף לכך מצלמות סטטיות בבית המגורים, במקום העבודה או במקומות ציבוריים שבני הזוג נפגשים בהם.

יש למקם את המצלמות במיקומים שיספקו זווית צילום הולמת ולהציב את מכשירי ההקלטה בפוזיציות שיציעו איכות שמע גבוהה. חשוב להסוות אותם היטב, מפני שאם תתגלה נוכחותם לא תתאפשר השגה של המטרות הרצויות. כדאי לשקול אמצעי תיעוד המופעלים על ידי חיישני תנועה או רעש כדי ללכוד סיטואציות או שיחות משמעותיות בזמן אמת ולהקדיש תשומת לב מספקת להיבטים טכניים ותפעוליים נוספים הנוגעים לפעילות המכשירים.

אין תגיות

מאמרים דומים

אוזניות נסתרות
בדיקת האזנה לטלפון
מכשירי ציתות לרכב
גילוי האזנות סתר
האזנת סתר
מצלמה זעירה בשידור ישיר WIFI

כתבו תגובה

לקוחות מספרים עלינו

יש המון מוצרים באתר וניראה שהוא מתעדכן בעוד מוצרים כל פעם שאני נכנס והמחירים ללא תחרות!
shahar ben zion
shahar ben zion
20/12/2022
מחירים הוגנים ביותר והגיע די מהר. ממליצה!
sharon agronov
sharon agronov
04/12/2022
שירות אדיב ומהיר
מיטל יעקובי
מיטל יעקובי
19/10/2022
שירות ומענה מהיר מוצרים איכותיים
Eden Azulay
Eden Azulay
13/10/2022
spy logo
Call Now Button